Aktuality

V rámci SingularityU Czech Summitu jsme zaštítili technologický workshop s mladými studenty

Publikováno

17. 10. 2023

Čtení

1 min

Sdílet

SingularityU Czech Summit, s nímž jsme navázali partnerství a který se uskutečnil 2. a 3. října na pražském Žofíně, přinesl mnoho podnětů, jak může umělá inteligence a další technologie nasměrovat náš svět vstříc kvalitnější budoucnosti. A protože těmi nejdůležitějšími, kteří budou náš svět v budoucnu dále rozvíjet, jsou mladí studenti, uspořádali jsme pro ně v rámci akce speciální technologický workshop a také diskusi se samotnými speakery summitu.

Lego roboti, interaktivní hry, chemické pokusy, to vše čekalo na mladé návštěvníky v Progresus zóně, kde je světem inovativních technologií provedli odborníci z ČVUT. Na technologický workshop poté navázala moderovaná diskuse, které se zúčastnili starší, anglicky mluvící studenti ve věku od 10 do 16 let a kde společně s vybranými speakery summitu diskutovali na téma umělé inteligence, virtuální reality i technologií pro efektivní vzdělávání.

Velice si ceníme navázaného partnerství s tak inspirativní událostí, jako je SingularityU Czech Summit, i toho, že jsme vedle zkušených odborníků mohli naslouchat také mladým a jejich podnětům k budoucnosti našeho světa.