Aktuality

Redakční návštěva domu Lukáše Zrůsta

Téma

RD Rýmařov

Publikováno

11. 08. 2022

Čtení

1 min

Sdílet

Jak vznikl sen Lukáše Zrůsta, spoluzakladatele skupiny Progresus, vlastnit fabriku na zdravé domy RD Rýmařov? Co na dřevostavbě na klíč oceňuje nejvíce? Jak vypadá individuálně navržený dům, který byste na dřevostavbu netipovali? To vše odhalila redakční návštěva u Lukáše Zrůsta, která vyšla na Living.cz.

Sen o fabrice na zdravé bydlení

Když Lukáš Zrůst před lety řešil rodinné bydlení, jeho kamarád mu doporučil dům na klíč RD Rýmařov. Individuálně upravený dům, který z rýmařovské fabriky vzešel, Lukášovi doslova učaroval. Za pouhých 5 měsíců od prvního návrhu už bydlel. A právě to je největší přidaná hodnota montovaných dřevostaveb. Bydlíte opravdu rychle. 

Hrubá stavba postavena za den

Na pozemek mi přijelo deset kamionů a za den tam parta montážníků postavila hrubou stavbu. Byl to prostě koncert. Když jsem viděl, jak jsou sehraní a rychlí, měl jsem husí kůži,“ vzpomíná Lukáš. 

Úspora energií

Všechny domy RD Rýmařov jsou koncipovány v nízkoenergetickém standardu a proto ani Lukášův dům není výjimkou. Nadchly ho všechny inovativní technologie, které domy RD Rýmařov nabízejí. V té době si řekl, že chce jednou takovou fabriku na moderní rodinné bydlení vlastnit.

Uplynulo jen pár let a sen se stal skutečností. Lukáš koupil RD Rýmařov. Tento výrobní závod v samém srdci Jeseníků je v současnosti největším výrobcem montovaných dřevostaveb na českém trhu a třetím největším v Evropské unii. 

Celou redakční návštěvu u Lukáše Zrůsta naleznete zde.