Aktuality

Lukáš Zrůst vystoupil v debatě Urban Land Institute

Publikováno

15. 03. 2024

Čtení

1 min

Sdílet

Výstavbě ze dřeva v regionu střední a východní Evropy se věnovala debata světového think‑tanku pro profesionály v real estate. S odborným publikem své zkušenosti sdíleli spolumajitel skupiny Progresus Lukáš Zrůst, ředitel Skanska Residential Petr Michálek a architekt Jakub Cigler.

Diskutující se shodli, že dřevo je jednou z cest, jak naplňovat stále náročnější požadavky na udržitelnost staveb. Architekt Jakub Cigler zdůraznil, že hodnota domů z konvenčních materiálů bude klesat a banky v budoucnu do takových projektů nebudou chtít investovat. Financování udržitelných projektů se věnoval i Lukáš Zrůst, který prostřednictvím našeho výrobního závodu RD Rýmařov vnímá posun v myšlení finančních institucí a jejich snahu o podporu. Zmínil však dosavadní absenci jasných kritérií, kterými by bylo možné se u žádostí o kapitál řídit. 

Lukáš Zrůst se jako jediný přítomný odborník na industriální development věnoval také environmentálně šetrné výstavbě průmyslových a logistických hal a zdůraznil někdy opomíjený sociální aspekt ESG projektů: „S“ bude čím dál důležitější a věřím, že získávat pracovníky do průmyslových a logistických provozů bude snazší díky tomu, že nabídneme pracovní prostředí, které bude zdravé, rozvíjející a podporující.“

V publiku akci sledovaly špičky českého developmentu, investoři, podnikatelé ve stavebnictví i zástupci bank a investičních fondů. Pořádající organizace Urban Land Institute je globální platformou s více než 50 tisíci členy z oblasti realitního trhu, která se s podporou společnosti Progresus začíná prosazovat i mezi profesionály v České republice.