fbxl

Zapojte své děti a pomozte vysázet les!

22. 04. 2022

Za každou přečtenou knížku o přírodě vysadíme dva stromy.

Podporujeme charitativní projekt Čtení pomáhá, za kterým stojí podnikatel a filantrop Martin Roman. Společně jsme na Den Země 22. dubna 2022 představili program Čtení pomáhá přírodě, jehož cílem je přivést děti k přírodě a získávání informací o ní z knih. Za každou přečtenou knížku z kolekce doporučených titulů vysadíme dva stromy. 

Jak začít?  

Do seznamu literatury projektu Čtení pomáhá přibyly knihy o přírodě ze specializovaného nakladatelství Kazda. Pokud dítě některou z nich přečte, jednak získá kredit 50 korun pro některou z charit, jak to známe z klasického Čtení pomáhá, a jednak za něj RD Rýmařov nechá u Trutnova vysadit dva stromy. O výsadbu se postarají studenti České lesnické akademie Trutnov.  

„Umožníme dětem, aby si vysázely svůj vlastní les. Stačí, když si přečtou některou z určených knih. My v RD Rýmařov pak spolu s lesníky, s nimiž spolupracujeme, vše zařídíme. Věřím, že je tato výzva bude motivovat se vzdělávat o přírodě a zároveň jí pomáhat,“ říká Lukaš Foral spoluzakladatel Progresus Invest Holding. 

Mezi knížkami o přírodě jsou tituly Stromy vypravují od Marie Hruškové, Jeden rok v životě včely od Davida Gerstmeiera nebo Citový život zvířat od Petra Wohllebena a mnohé další. Mezi charitami, kterým čtenáři věnují svůj 50 korunový kredit, bude vždy alespoň jedna zaměřená na pomoc přírodě.

Zapojte své děti a pomozte nám vysázet v Podkrkonoší nový les.

Další aktuality

More news