fbxl

Ukrajinské rodiny nalezly nový domov v RD Rýmařov

20. 06. 2022

Bruntálský deník otiskl článek o nalezeném domovu v našem výrobním závodu RD Rýmařov. Ten zde nalezly rodiny našich ukrajinských kolegů, které postihla válečná situace na Ukrajině. Jelikož je sociální odpovědnost jednou z našich zásad, neváhali jsme a rozhodli se ihned pomoci. Navýšili jsme ubytovací kapacity, zajistili stravování pro nově příchozí a nabídli volné pracovní pozice pro ty, kteří se chtěli začlenit do milého pracovního kolektivu. Práci takto našly například ukrajinské ženy, které ještě nedávno doslova kouzlily s čokoládou ve vyhlášené charkovské čokoládovně. V kolektivu byly vřele přivítány a v současné době jsou respektovanou posilou celého výrobního týmu. 

Velmi dobře je postaráno také o ty nejmenší. Děti ukrajinských kolegů si dnes již vesele hrají kolem nových domovů a nacházejí si v okolí nové kamarády. Za spolupráce města Rýmařov se neustále snažíme dětem jejich dny co nejvíce zpestřit, zapojují se do mimoškolních aktivit, nadšeně chodí s novými spolužáky do kina či na výlety. Nedávno se také zúčastnily pálení čarodějnic.

Za spolupráce zaměstnanců RD Rýmařov jsme rovněž vyhlásili materiální a finanční sbírku pro Ukrajinu. Jsme velice rádi, že jsme touto cestou mohli našim ukrajinským kolegům a jejich rodinám zajistit druhý domov a naději na lepší zítřky. 

Přesný obsah článku si můžete přečíst i v on-line variantě zde

Další aktuality

More news