fbxl

Udržitelná hvězda portfolia? Mykilio!

3. 11. 2022

Slyšeli jste už o myceliu, materiálu udržitelnějších zítřků? Jedinečnost tohoto přírodní klenotu odhalil v novém dílu našeho podcastu Matěj Róth, společník a výkonný ředitel Mykilio, progresivní hvězdy našeho portfolia. Ta se zabývá vývojem a produkcí podhoubí (tzv. mycelia), které se stává udržitelnou alternativou mnoha konvenčních materiálů, zejména ve stavebnictví.

Matěj Róth v podcastu představuje nejen to, jak se podhoubí chová, jaké má vlastnosti, ale také jeho využití, které je značně pestré. Mycelium se stává udržitelnou alternativou mnoha konvenčních materiálů. Ve stavebnictví jím lze nahrazovat například polystyren, další izolační materiály i dřevotřísku. Neprosazuje se jen na poli udržitelného stavitelství, ale také v oblasti módního i bytového designu. Je jednoduše udržitelným materiálem budoucnosti.

Jaké byly začátky společnosti Mykilio? I tomu se v podcastu věnuje Matěj Róth. Do širšího povědomí se společnost dostala díky spolupráci s designovým studiem LLLEV, pro jehož skleněné produkty vytvořila myceliové biodegradabilní formy. Výsledkem byly zcela jedinečné designové kousky, které vytvarovala sama příroda. Na skleněných skvostech spolupracovala také česká designová ikona LASVIT.

Mycelium se vedle dřeva, které využíváme ve výrobním závodu RD Rýmařov, stává druhým udržitelným materiálem naší skupiny. Všechny společnosti našeho portfolia jednoduše spojuje cesta ke zdravější a spokojenější budoucnosti nás i dalších generací.

Chcete se o Mykiliu dozvědět více? Poslechněte si podcast s jeho výkonným ředitelem Matějem Róthem zde nebo navštivte webové stránky Mykilio.cz.

Další aktuality

More news