fbxl

Stali jsme se patronem Světového dne sázení

22. 03. 2023

Navracení stromů zpět do přírody a odpovědné hospodaření v českých lesích je v Progresus naší dlouhodobou snahou. Velice rádi jsme se proto 21. března připojili k oslavám Světového dne sázení a stali se současně jeho patronem. Světový den sázení vznikl v roce 2007 jako součást kampaně s názvem Let’s Plant the Planet. Původně bylo jejím cílem zasadit milion stromů v Německu. Celá iniciativa se k záhy rozšířila po celém světě a bylo v rámci ní vysázeno již více než 15 miliard stromů.

„Světový den sázení považujeme za velmi smysluplný projekt, u kterého jsme zkrátka nemohli chybět. A ten důvod je nasnadě. Jednou z firem ve skupině Progresus je totiž největší výrobce dřevostaveb v České republice, RD Rýmařov. Dřevo, které firma na stavbu svých domů používá, pochází z tuzemska, a v roce 2022 jsme se proto rozhodli ve spolupráci s Českou lesnickou akademií Trutnov podpořit trvale udržitelné hospodaření v českých lesích. Ročně tak vrátíme lesům na 80 000 nových sazenic a abychom při takovém množství dodrželi zásady správného sázení, postupujeme při jejich výsadbě v souladu s doporučením odborníků. Naše planeta potřebuje hlavně mladé stromy, které absorbují CO2. Řízená těžba dřeva a jeho využití, ať už ve stavebnictví, nebo v jiných oborech, je pro životní prostředí zásadní a jsme tak rádi, že zpracováním dřeva v RD Rýmařov a následnou novou výsadbou pomáháme planetě dýchat a lidem bydlet,“ říká Jan Nový, ESG Director skupiny Progresus.

Světový den sázení se neomezuje jen na výsadbu lesních porostů. Zapojují se do něj i dobrovolníci, kteří vysazují městské či komunitní zahrady nebo rozšiřují povědomí o důležitosti zeleně pro budoucnost naší planety.

Více informací o Světovém dni sázení i tipů, jak se třeba v příštím roce můžete zapojit i vy, naleznete zde.

Jan Nový, ESG Director skupiny Progresus

Další aktuality

More news