fbxl

Progresus vstupuje do světa koňského póla

9. 08. 2022

Skupina Progresus se stala dlouhodobým partnerem českého koňského póla! Naše partnerství odstartuje již tento tento pátek 12. 8. 2022 v rámci akce Progresus Prague Beach Polo v pražské Chuchli, která potrvá do neděle 14. 8. 2022. 

Koňské pólo je nejen o výhře, ale hlavně o cti a tradici. Fascinuje nás svou historií, disciplínou, ale i otevřeností k inovaci. Progresus Prague Beach Polo budiž toho důkazem. Tato dlouho očekávaná událost posouvá tradiční sport z dávné Persie zase o krok dál a skupina Progresus bude jako její generální partner u toho.

Prague Beach Polo přináší tradiční koňské pólo z trávníku poprvé na písek! Naše projekty spojují tradiční s inovativním a progresivním, to máme, myslím, s touto událostí společné. Věříme, že si koňské pólo, které se hlavně v anglosaských zemích těší obrovské oblibě, podmaní více Čechů,“ říká Lukáš Zrůst, spoluzakladatel investiční skupiny Progresus.

Jednou z nejdůležitějších osobností tohoto sportu v tuzemsku je Jan Průcha, viceprezident České asociace hráčů koňského póla. „Pořádat turnaj na prvotřídním hřišti v pražské Chuchli bylo mým snem od doby, co jsem před třemi lety zorganizoval první akci v Pardubicích. Rodině Vítkových se v Chuchle Areně v Praze podařilo postavit špičkové zázemí pro parkurové závody, a právě na tomto hřišti o velikost 100 x 60 metrů se o víkendu hráči představí. Kromě českého týmu se turnaje zúčastní i zahraničí týmy a téměř třicet koní, jejichž celková hodnota bude v milionech korun. Vidět něco takového v Praze je natolik unikátní, že by si tuhle příležitost neměli nechat ujít jen milovníci koní,“ říká k víkendovému Progresus Prague Beach Polo organizátor turnaje, Jan Průcha. 

Budovat dlouhodobá partnerství je důležitou součástí našich firemních hodnot. Chceme se společně podílet na dlouhodobém rozvoji české kultury i sportu. Naše podpora českého koňského póla proto touto akcí teprve začíná. V říjnu budeme součástí pardubického Taxis Polo Open Cupu.

Další aktuality

More news