fbxl

Podpořili jsme Nadaci Leontinka

14. 12. 2022

Progresus podpořil v rámci charitativní večeře magazínu Forbes Nadaci Leontinka. Ta už od roku 2005 pomáhá zrakově postiženým dětem a mladým lidem s cílenou integrací do společnosti a snaží se jim zlepšit kvalitu života prostřednictvím vzdělávacích programů a sportovních, společenských či volnočasových aktivit. Dar 450 tisíc korun od Progresus bude využit na výcvik asistenčního psa a na vzdělávací programy. Na dobročinné akci konané v Anežském klášteře v Praze se nakonec podařilo organizátorům vybrat přes 4 miliony korun. A protože společenská odpovědnost je nám v Progresus velmi blízká, projekty, do kterých naše pomoc směřuje, jsou vždy cílené a především dlouhodobé.

„Těší mě, že navzdory složité době se na charitativním večeru Forbesu potkaly desítky úspěšných podnikatelů, kteří finančně podpořili celou řadu zajímavých a smysluplných projektů. My jsme se rozhodli přispět úspěšné Nadaci Leontinka, která mě osobně velmi zaujala svým zaměřením, historií a samotnými projekty,“ vysvětluje své rozhodnutí Lukáš Foral, spolumajitel Progresus, a dodává: „S ředitelkou nadace, paní Huckovou, jsme se později osobně setkali a domluvili se, že peníze využijí na projekt Psí oči a vzdělávání nevidomých. Jsem si jistý, že právě vzdělávání jim pomůže dosáhnout vysněných cílů v osobním i profesním životě a nepochybuji o jejich obrovském přínosu pro společnost. Přestože mají o jeden smysl méně, učit se od nich můžeme všichni.“

„Nadace Leontinka pomáhá zrakově postiženým, především dětem a mladým lidem, už přes 17 let. Získávat finanční prostředky je však čím dál náročnější. Přesto nás mile překvapilo, kolik lidí a firem je ochotno pomoci, o čemž svědčí i charitativní večeře Forbesu. Díky štědrému daru od skupiny Progresus budeme moci podpořit výcvik asistenčního psa, který je nejen finančně velmi nákladný, ale také časově náročný,“ říká Barbora Hucková z Nadace Leontinka a popisuje, co bude následovat: „V příštím roce bude vybrán pes, který bude následně umístěn na 1 rok do tzv. předvýchovy do rodiny dobrovolných „adoptivních rodičů.“ Musí být vybrán takový pejsek, který bude povahově vhodný k danému klientovi, a už jenom to samotné je poměrně náročné. Po roce předvýchovy bude pes vycvičen dle speciálních potřeb klienta s kombinovaným postižením – tedy přesně na míru jeho potřebám. Výcvik jednoho takového psa stojí více než 250 tisíc korun, ale samotný výsledek je k nezaplacení. Čtyřnohý chlupáč se totiž stane pomocníkem klienta a opravdu významně zvýší jak kvalitu jeho života, tak jeho bezpečnost. Zbývající finance, které poskytne nadaci společnost Progresus, budou využity na vzdělávání zrakově postižených, tedy přesně tak, jak jsme si s panem Foralem slíbili,“ dodává na závěr Barbara Hucková. 

Jsme nesmírně rádi, že jsme touto cestou mohli pomoci tam, kde je to skutečně potřeba. A obzvláště v tomto adventním čase.

Další aktuality

More news