fbxl

Mycelium se stalo hlavním materiálem výstavy studia LLEV v galerii GASK

28. 03. 2023

Naše spolupráce s úspěšným designovým studiem LLEV se dočkala krásného uměleckého vyvrcholení. LLEV v sobotu 25. 3. ve středočeské galerii GASK zahájil výstavu, na které se podílela také společnost Mykilio z našeho portfolia. Umění s respektem k použitým materiálům, umění s duší přírody – nejen tak se dá shrnout tvorba tohoto českého designového studia. Duši přírody kouskům designérské dvojice Evy a Marcela Mochalových vtiskly mimo jiné procesy houbového mycelia pocházejícího právě z Mykilio. Výsledkem je zcela jedinečná kolekce skla, která je inovativní zejména udržitelností využitých materiálů a šetrným tvůrčím procesem.

Součástí výstavy nesoucí název NATURALLISMUS v prestižní středočeské galerii jsou vedle udržitelné kolekce skla tvarované myceliem i další kousky užitého umění, které jedinečným způsobem využily síly přírody. Propracovaná umělecká zátiší obsahují i původní myceliové formy.

Práce manželů Mochalových je skutečně jedinečná svým uvědomělým a odpovědným přístupem k využitým materiálům. Designéři myslí nejen na šetrné nakládání s materiály v procesu tvorby, ale i po něm, kdy je možné produkty recyklovat. Jejich píle, respekt i láska k tomu, co dělají, je obdivuhodná. Jsme nesmírně rádi, že jsme se studiem LLEV mohli na tomto krásném projektu spolupracovat.

Chcete i vy vědět, jak se dá udržitelnost a síla přírody otisknout do umění? Nenechte si tuto jedinečnou výstavu ujít. Více informací naleznete na webových stránkách galerie GASK.

Inovativní metoda výroby skleněných produktů z myceliových forem dodávaných z Mykilio byla použita také v kolekci SYMBOLL, na které LLEV spolupracoval společně s LASVIT. Designéři si za tento umělecký počin odnesli v soutěži EDIDA magazínu ELLE DECORATION výhru v kategorii Udržitelný design roku. Více informací si můžete přečíst zde.

Další aktuality

More news