fbxl

Martin Skalický vystoupil na konferenci e15 REsummit 2023

18. 05. 2023

Martin Skalický, předseda poradenského týmu Progresus, vystoupil na konferenci e15 REsummit 2023 věnované nejen realitám.  V panelové debatě na téma Development z pohledu investorů a realitních fondů sdílel zkušenosti s investicemi do developerských projektů, jejich výhodami, nevýhodami a klíčovými faktory, které investorům pomáhají v rozhodování do této oblasti směřovat svůj kapitál.

V první části panelové debaty diskutující komentovali aktuální situaci v rezidenčním developmentu. „Je tady obrovská neuspokojená potřeba bydlení skrytá za ještě neprojevenou poptávkou. Jedna z cest je začít dodávat na trh dostatečné množství přiměřeně kvalitního bydlení, tak aby se deficit na trhu začal zmenšovat a nastala tady rozumná a zdravá konkurence mezi developery – zejména v sektoru, kde se pohybuje společnost Progresus, a to je výstavba rodinných domů nebo bytových domů menšího charakteru,“ řekl Martin Skalický. V pokračující diskusi věnované výhodám a nevýhodám průmyslového developmentu doplnil: „Současný stav industriálního developmentu vykazuje téměř nulovou neobsazenost. Drtivá většina industriálních nemovitostí je z velké části předpronajata ještě dříve, než se začne stavět. Je to velice zajímavý sektor, který má dlouhodobou budoucnost.“ Martin Skalický dodal, že pro minimalizaci investičních rizik v rámci realitního trhu je dobré spojit síly se zkušeným partnerem a vstupovat do projektů, které již mají stavební povolení – podobně jako naše skupina Progresus, která dlouhodobě spolupracuje s renomovanou společností GARBE Industrial Real Estate CEE.

Zástupce GARBE Industrial Real Estate CEE, Managing Director Martin Polák, vystupoval v následující, závěrečné panelové diskusi s názvem Jak stavět udržitelné budovy. Návštěvníky konference seznámil s udržitelnými řešeními pro industriální development, která ve svých projektech společnost GARBE využívá. „V sektoru průmyslových nemovitostí jde o to, aby hala měla co nejnižší spotřebu energií, aby případně dokázala nějakou energii vyrobit a aby samozřejmě při její výstavbě byly použity buď recyklované materiály, nebo materiály, které zanechaly co nejnižší uhlíkovou stopu,“ řekl Martin Polák a zdůraznil, že nejde jenom o samotnou volbu materiálů, ale i o to, odkud materiál pochází a jakou cestu na stavbu musí podstoupit.

Debaty s účastí Martina Skalického, Martina Poláka a dalších přednášejících nejen z oblasti developmentu, byznysu a státní správy můžete zhlédnout v záznamu z konference zde: REsummit: Budoucnost bydlení a nemovitostí | Program konference | e15.cz

Martin Skalický, předseda poradenského týmu Progresus, zdroj: e15
Martin Polák, Managing Director GARBE Industrial Real Estate CEE, zdroj: e15

Další aktuality

More news