fbxl

Martin Skalický o investicích do nemovitostí pro Reportér

22. 02. 2023

Magazín Reportér zveřejnil rozhovor s Martinem Skalickým, předsedou poradenského týmu naší skupiny. Tématem bylo hlavně investování do nemovitostí, uvážené rozložení investičního portfolia i dlouhodobý růst sektoru průmyslových nemovitostí.

Stejně jako u jakýchkoliv investic, je i u investování do nemovitostí podle Martina nejdůležitější zejména uvážená diverzifikace portfolia. „Pokud chcete investovat do nemovitostí, je dobré peníze rozložit. Část do bytů, jinou do kancelářských nebo průmyslových objektů,“ říká.

Rozhovor se zaměřil také na významnou část komerčních nemovitostí, kterou tvoří zmiňované průmyslové parky. Ty jsou již několik let na obrovském vzestupu – poptávka po nich je dlouhodobě vysoká a jejich neobsazenost se v současnosti pohybuje pod 1 %. Růst tohoto sektoru bude podle odborníků i nadále pokračovat, a představuje tak velice atraktivní investiční příležitosti. Vyplatí se investovat spíše do nových nemovitostí, či těch na sekundárním trhu? Jaká je dnes investorská gramotnost? I na tyto další otázky se zaměřil rozhovor s Martinem Skalickým. Přečtěte si ho celý na stránkách magazínu Reportér zde.

Další aktuality

More news