fbxl

Lukáš Zrůst ve Forbes o současné situaci na trhu stavebních materiálů

8. 08. 2022

Na stránkách časopisu Forbes vyšel nový online článek o současné situaci na českém trhu se stavebninami, který se potýká s nedostatkem materiálů i rostoucími cenami. K celé situaci se v článku vyjádřil také Lukáš Zrůst, spoluzakladatel skupiny Progresus, který uklidnil některé obavy.

Co se týká cen materiálů, tak to bylo dramatické hlavně kvůli stresu na trhu. Dřevo šlo nahoru, protože se objednávalo až v pětinásobném množství, než bylo potřeba. Teď už se vše zase vrací do normálního stavu,“ říká Lukáš Zrůst v článku a mluví dále o tom, díky čemu jsme v našem výrobním závodu RD Rýmařov úspěšně zvládli těžší jarní měsíce. 

Jaké kroky jsme podnikli v RD Rýmařov, aby se současná situace dotkla našeho zákazníka jen minimálně?

I my jsme v jarních měsících, kdy byl nárůst cen největší, museli na situaci na trhu zareagovat. Díky přednakoupeným stavebním materiálům a dlouhodobým vztahům s dodavateli však naši zákazníci nárůst ceny pocítili zcela minimálně. 

Právě i díky zásobám materiálů a záruce dodávek jsme mohli na začátku léta zmrazit ceny našich zdravých domů. Tuto jistotu garantované ceny i dodání v termínu teď zákazníci vítají nejvíce. Oceňují také to, že si mohou zažádat o hypotéku v určité výši, aniž by je poté překvapilo navýšení ceny domu.

Modulární zdravé domy v současnosti udávají jasný směr. Tzv. off-site modular system, výroba rodinného domu přímo ve výrobním závodu, zásadně urychluje celou dobu výstavby. Naše zdravé domy jsou pak na pozemku postaveny za několik málo dní. Eliminují se tak dodatečné náklady. Díky našemu řešení energetické efektivity se poté navíc zřetelně snižují celkové provozní náklady.

Celý online článek naleznete na stránkách časopisu Forbes.

Další aktuality

More news