fbxl

Komentář o současné situaci na nemovitostním trhu

1. 09. 2022

Lukáš Foral, spoluzakladatel skupiny Progresus, a Martin Skalický, předseda poradenského týmu skupiny, byli hosty rozhovoru pro Investiční web. Ústředním tématem byl development a otázka, jak velký dopad na něj má současná ekonomická situace. 

Nemovitostní trh je dlouhodobý byznys,” vysvětluje Martin Skalický již na úvod a odůvodňuje tak, proč development v současnosti nečeká dramatický propad. Financování projektů lze navíc dlouhodobě upravovat. „Inovativních cest a variant financování je stále k dispozici mnoho,” doplňuje Martin. 

Lukáš Foral hovořil zejména o tom, jak se v našem výrobním závodu RD Rýmařov vypořádáváme s nárůstem cen energií a dalších vstupních nákladů. „Investovali jsme do vlastní solární elektrárny, abychom byli energeticky soběstační. V příštím roce snížíme závislost na plynu o 50 %,” popisuje optimalizační proces Lukáš Foral.

Lukáš Foral rovněž v rozhovoru představil dluhopisový program Progresus RD Rýmařov Invest a možnosti skrze něj investovat do udržitelných developerských projektů skupiny Progresus. „Nemovitosti jsou stabilizačním prvkem investičního portfolia,” dodává Martin Skalický.

Celý rozhovor si můžete poslechnout zde

Další aktuality

More news