fbxl

Kam Progresus směřuje v roce 2023?

5. 01. 2023

V MF Dnes Speciál a na idnes.cz vyšel rozhovor se zakladatelem skupiny Progresus Lukášem Zrůstem. Jak tomu většinou na přelomu roku bývá, bilancovalo se nad aktivitami i úspěchy předešlého roku. Rok 2022 byl pro skupinu Progresus v mnohém nezapomenutelný. V prosinci ho zakončila velkou zprávou o vstupu do světa industriálního developmentu s německým gigantem GARBE, specialistou na průmyslové a logistické nemovitosti. S jakými vizemi vstupuje Progresus do nového roku 2023?

Naší strategií je především diverzifikovat naše portfolio,“ říká Lukáš Zrůst a odpovídá tím tak na otázku, proč Progresus rozšířil svůj udržitelný development o nový segment.

„Chceme, aby industriál tvořil více než polovinu našich aktivit. A protože je pro nás důležitý udržitelný development, chceme a budeme v tomto směru přinášet top ESG řešení. Vidíme synergie v rámci celé skupiny, zvláště pak s RD Rýmařov,“ dodává Lukáš. Stavba logistického centra GARBE PARK Chomutov II, které splní nejvyšší standardy udržitelné výstavby a zvýší ekonomickou sílu regionu, začne již v prvním čtvrtletí tohoto roku.

V roce 2023 také pokračujeme v přípravě našich udržitelných rezidenčních projektů, které vyrostou v Praze a jejím okolí. Na nové projekty a příležitosti se těšíme i v našem výrobním závodu RD Rýmařov a dalších společnostech našeho portfolia. Naplňovat budeme nejen dobré investiční scénáře, ale i ty filantropické.

Celý rozhovor s Lukášem Zrůstem si můžete přečíst zde.

Chcete vědět o všem, co se v Progresus děje? Sledujte naše sociální sítě a nic vám neunikne.

Facebook
Instagram
LinkedIn

Další aktuality

More news