fbxl

Jsme partnerem filmu Děti Nagana

1. 12. 2022

Spojení skupiny Progresus a české kinematografie započalo již v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Nyní pokračuje podporou filmu o splněných hokejových snech. Děti Nagana zamíří na filmová plátna už v únoru 2023 a my budeme jako jejich generální partner u toho. Jsme nesmírně rádi, že můžeme podpořit tento výjimečný snímek talentovaného režiséra Dana Pánka a zároveň prostřednictvím filmu motivovat malé sportovce. Dobré scénáře totiž nesmí zůstat jen na papíře.

Rodinný film Děti Nagana, který divákům připomene atmosféru devadesátých let, bude mít premiéru 22. února příštího roku. Bude to tak přesně den po 25. výročí oslav vítězství českého týmu hokejistů, kteří přepsali dějiny na olympijských hrách v Naganu. Ve filmu o splnění dětských snů a jejich podpoře, která začíná v rodině, se objeví také ikona ledního hokeje – Dominik Hašek. „Film nevypraví příběh českých hokejistů z Nagana, je poctou jejich úspěchu a vzdává hold legendám jako je Dominik Hašek nebo legendární trenér Ivan Hlinka. Je věnován všem hrdinům s poselstvím o tom, že dětské sny je třeba podporovat,“ přibližuje účel filmu režisér a scenárista Dan Pánek.

Proč jsme se rozhodli Děti Nagana podpořit?

 „Česká republika zažila za posledních třicet let celou řadu velkých milníků a jedním z nich je také únor 1998, kdy naši hokejisté dokázali nemožné a stali se olympijskými vítězi v japonském Naganu. A když se nám naskytla příležitost stát se partnerem nového filmu Děti Nagana, ani na chvíli jsme neváhali,“ říká jeden z našich spoluzakladatelů, Lukáš Zrůst a dodává: „V naší investiční skupině se řídíme heslem, že dobrý scénář nesmí zůstat jen na papíře a jsme opravdu rádi, že tento i díky nám na papíře nezůstal. Navíc ho režíroval mladý a talentovaný Dan Pánek, který se svojí práce chopil velmi profesionálně. Dana známe už od jara, kdy natočil náš karlovarský festivalový spot, a už tehdy nás přesvědčil o svém obrovském talentu. Jsme si jistí, že o něm přesvědčí i diváky, kteří zavítají do kin. Děti Nagana jsou o splnění dětských sportovních snů. I to se nám moc líbí, jelikož mladé talenty na cestě k naplnění jejich životních scénářů v Progresus dlouhodobě podporujeme.“

Do filmu byli obsazeni herci a herečky zvučných jmen jako Hynek Čermák, Klára Issová, Pavel Batěk, Otakar Brousek mladší, Taťjana Medvecká, Simona Babčáková nebo Štěpánka Fingerhutová.  V dětských rolích se představí Tom Brenton, Johanka Racková či Fabian Šetlík. Ve snímku se dokonce objeví i samotný účastník hokejových zápasu z Nagana, brankář Dominik Hašek

Na filmu jsou vedle hereckého obsazení jedinečné i prostory, ve kterých se děj odehrává. Na každého diváka nostalgicky dýchne atmosféra devadesátek. „Ani jeden záběr, který diváci uvidí, není ze studia, všechno je točeno v reálu. Na filmu se podílely přes tři stovky lidí a při natáčení se zlomilo 17 hokejek,“ doplňuje zajímavosti k filmu jeho spoluproducent Martin Beinhauer za Visual Riders.

Nesmírně se těšíme na únorovou premiéru. Jsme přesvědčeni, že tento další z našich naplněných scénářů české publikum nadchne.

Další aktuality

More news