fbxl

Jiří Buchal a Lukáš Zrůst o RD Rýmařov v rozhovoru pro Estate

17. 04. 2023

Magazín Estate přinesl komplexní rozhovor s generálním ředitelem RD Rýmařov Jiřím Buchalem a spolumajitelem skupiny Progresus Lukášem Zrůstem. Tématem byly zejména výzvy, kterým musela vlajková loď skupiny v uplynulém roce čelit, a jak obratně se s nimi vypořádala.

Přes náročný rok 2022, charakteristický zejména vysokou inflací, se RD Rýmařov dařilo úspěšně růst: „Během loňského roku jsme firmu zvedli v počtu postavených domů o 30 procent a obratově o 40 procent,“ netají se dobrými výsledky Jiří Buchal, pro kterého byl rok 2022 současně prvním celým rokem ve vedení podniku. V jeho režii probíhá i expanze na zahraniční trhy: „Když předloni začala stoupat v Česku inflace, dalo se tušit, že zdejší trh zpomalí. Takže jsme se zaměřili na zahraničí, kde inflace nebyla taková. Zejména na Rakousko, Německo a nově Švýcarsko.“ Pro Lukáše Zrůsta je pronikání na západ v souladu se strategickými cíli, se kterými míří do roku 2030. „Naše meta je dosáhnout a překonat obrat 10 miliard korun. Vzhledem k velikosti celoevropského trhu, na který s RD Rýmařov míříme, to není vůbec nereálná meta.“

V rozhovoru se dozvíte i to, jak podnik zvládl reagovat na růst cen energií a materiálů nebo kde všude se v Evropě už můžete s domy z výrobního závodu RD Rýmařov setkat. 

Máme radost, že je RD Rýmařov jako uznávaný lídr na trhu dřevostaveb součástí portfolia skupiny Progresus a že se s jeho úspěchy a plány mohli seznámit i čtenáři časopisu Estate. Celý rozhovor Jiřího Buchala a Lukáše Zrůsta si můžete přečíst zde: https://www.estate.cz/rozhovory/rd-rymarov-drevo-ktere-setri-penize/.

Další aktuality

More news