fbxl

Jako dlouhodobý partner DofE jsme se zúčastnili návštěvy prince Edwarda v Praze

5. 06. 2023

U příležitosti královské návštěvy jsme měli jako dlouhodobý partner The Duke of Edinburgh International Award (DofE) tu čest setkat se s princem Edwardem, vévodou z Edinburghu KG GCVO. Princ přijel podpořit účastníky programu DofE a připomenul důležitost neformálního vzdělávání, jehož význam si uvědomuje i my v Progresus a jsme přesvědčeni, že stojí za to do něj investovat.

„V naší společnosti na vzdělávání a podporu mladých talentů klademe důraz a projekty podobného zaměření mají naši jednoznačnou podporu. DofE je pro mladé skvělým impulsem, jak se naučit rozvíjet svůj potenciál a zároveň se připravit na zvládání nejrůznějších životních překážek. Již od začátku naší spolupráce s DofE jsme chtěli podporovat zejména ty účastníky, kteří nemají nejlepší startovací podmínky, aby se mohli věnovat vytouženým aktivitám naplno. Naši podporu proto směřujeme do sociálního fondu DofE, který finance rozděluje tam, kde je to nejvíce potřeba,“ říká Lukáš Zrůst, spolumajitel skupiny Progresus.

Královská návštěva vévody z Edinburghu v Praze byla doprovázena hned několika výjimečnými událostmi. Těch se zúčastnili i spolumajitelé naší skupiny Lukáš Zrůst a Lukáš Foral. Zavítali na sázení jubilejního stého stromu do vestecké Aleje prince Philipa připomínající památku princova otce a zakladatele programu a později také na Zlatou ceremonii v Senátu Parlamentu České republiky, kde princ Edward osobně ocenil ty nejvytrvalejší a nejúspěšnější absolventy programu DofE. Slavnostním vyvrcholením byla galavečeře, kde proběhla charitativní sbírka na podporu znevýhodněných mladých lidí nejen z Česka, ale i Ukrajiny prostřednictvím integračního programu Stojím při tobě.

Královská návštěva a setkání s princem Edwardem bylo pro nás jedinečným zážitkem. Opět jsme si potvrdili, že kvalitní vzdělávání a podpora potenciálu mladých jsou nesmírně důležité,“ popsal své dojmy Lukáš Zrůst.

Těší nás, že prostřednictvím našeho partnerství s DofE můžeme pomáhat mladým dofákům na jejich vytoužené cestě i nadále.

Spolumajitel skupiny Progresus Lukáš Zrůst s princem Edwardem, vévodou z Edinburghu KG GCVO, zdroj: DofE
Sázení stromu do Aleje prince Philipa ve Vestci u Prahy, zdroj: DofE
Ocenění v rámci Zlaté ceremonie v Senátu Parlamentu České republiky, zdroj: DofE

Další aktuality

More news