fbxl

Jak řešit klimatickou krizi a dostupnost bydlení?

25. 05. 2022

Naši zakladatelé Lukáš Zrůst a Lukáš Foral poskytli rozhovor investičnímu serveru www.penize.cz.
Představují skupinu Progresus Invest Holding a její aktivity zejména na poli realitního developmentu a dostupného ekologického bydlení v dřevostavbách.  

Dřevostavby jako řešení klimatické krize

Dřevostavby výrazně přispívají k řešení klimatické krize, protože dřevo je zatím jediný stavební materiál, který pohlcuje CO2. Strategií skupiny Progresus je postavit bytové projekty dostupného bydlení a dřevo v nich použít v maximální možné míře. Dřevostavby, které dodá RD Rýmařov, budou poprvé v takovém rozsahu použity na developerských projektech v ČR. V rodinných a bytových domech budou navíc instalované technologie, které šetří spotřebu energií a využívají alternativní zdroje energie (fotovoltaické panely a tepelná čerpadla). 

Inovativní stavební materiály

Progresus zároveň podporuje výzkum a vývoj inovativních stavebních materiálů jako je TiCo (kombinace betonu a dřeva), nízkoemisní beton a mycelium (houba), kterou bude velmi pravděpodobně možné ekologickým způsobem nahradit např. polystyren.     

Plánovaná expanze skupiny  

Lukáš Zrůst říká: “Akviziční příležitosti hledáme ve všech směrech. Ať už se jedná o velkého výrobce oken nebo vlastní lesní hospodářství s pilou. Sledujeme také jednoho našeho evropského konkurenta v oblasti dřevostaveb. Zároveň chceme hodně automatizovat, a tak nakupujeme v IT. V neposlední řadě investujeme do mycelia, které má podle našeho názoru velkou budoucnost.” 

Celý rozhovor si můžete přečíst na serveru Peníze.cz

Další aktuality

More news