fbxl

Jak na lepší Karlovarský kraj podle Lukáše Zrůsta?

9. 07. 2022

V rámci Mezinárodního filmového festivalu jsme byli součástí eventu časopisu Forbes – Úplně nejlepší kraj. 

Event nabídl několik panelových diskuzí. V jedné z nich vystoupil také spoluzakladatel skupiny Progresus Lukáš Zrůst. Otázka pro všechny diskutující byla jasná! Jak zvýšit atraktivitu Karlovarského kraje a přimět tak lidi se vracet i mimo festival či v kraji bydlet natrvalo? 

Všichni se shodli na tom, že kraj má již dnes výborně našlápnuto. Intenzivně pracuje na zlepšení dopravní infrastruktury, zdravotnictví i podpory kulturních akcí mimo období festivalu. Zároveň celý region nabízí zajímavé pracovní příležitosti. Co je však ještě nutné zlepšovat?

Je tím bezesporu nabídka bydlení, která dlouhodobě v kraji chybí, a proto ho mnozí obyvatelé opouštějí. Lukáš Zrůst zdůraznil především to, že je nutné v celém regionu přicházet s bydlením, které bude šetrné k okolní přírodě a které bude natolik atraktivní, že mu lidé dají přednost před bydlením ve větších městech. To výborně splňují dřevostavby.

„Je tu nádherná příroda, toho by se mělo využít. Rádi bychom na horách postavili domy, které by do krajiny citlivě zapadly. Rozhodně bychom z toho nechtěli udělat druhý Špindlerův Mlýn,“ popisoval v diskuzi svůj záměr Lukáš Zrůst.

Kraj poskytuje mnoho zajímavých míst pro rekreaci, ale zároveň se díky nabídce nového bydlení může stát stálým domovem pro mnoho rodin. Ty ocení zejména klid uprostřed krásné přírody, ale i aktivní způsob života, který kraj nabízí. Navíc díky zlepšující se infrastruktuře bude celý region snadno dostupný z Prahy.

„Dopoledne se budou lidé díky moderním technologiím moci z domova věnovat své práci a odpoledne vydat do lesů na kolo nebo v zimě na lyže, ” nastínil nápad rodinného bydlení v přírodě Lukáš Zrůst. 

Jsme rádi, že jsme mohli být součástí diskuze, jejíž cíl byl jediný. Přijít s řešením, jak vytvářet lepší život a bydlení v českých regionech pro budoucí generace.

Celý článek o akci Úplně nejlepší kraj si můžete přečíst na stránkách časopisu Forbes.

Další aktuality

More news