fbxl

Dřevostavby odolávají přírodním živlům s lehkostí!

10. 06. 2022

MF Dnes zařadila do své přílohy DOMA téma dřevěných domů a napravuje mýty, které se k nim váží. Dřevostavby mají řadu předností a těší nás, že jsme jako středoevropská jednička v jejich výrobě mohli do textu přispět svými zkušenostmi. 

Bydlení pro další generace 

Dřevostavby nejsou domečky, co nic nevydrží. Ba naopak! Pokud je dřevěný dům dobře postavený a s náležitou péčí udržovaný, počítá se u něj s životností přes tři generace (tj. 75 let). Životnost dřevostaveb je tak plně srovnatelná s životností domů z konvenčních stavebních materiálů. Navíc pokud se rozhodnete dřevostavbu po čase modernizovat a například změnit dispozice, je to určitě snazší než u domu z cihel a betonu.

Odolné proti požáru  

Směrnice týkající se protipožární ochrany se vztahují na všechny typy rezidenčních nemovitostí, ať jsou ze dřeva nebo z betonu, nebo jde o rodinné či bytové domy. Dřevěné konstrukce jsou obaleny nehořlavými materiály (sádrokartonem, vláknitými deskami nebo minerální tepelnou izolací), a tak se ohně není třeba být. Stavíme ze dřeva, ne z papíru. 

Po velké vodě stačí vysušit

Obávaným přírodním živlem je také voda, s níž se stále častěji setkáváme v podobě bouřek a povodní. Mít vodu v domě není nic příjemného, ale pokud bydlíte v dřevostavbě, vyrovnáte se s ní lépe. Promáčenou dřevostavbu stačí důkladně vysušit a vyčistit savem. Betonové domy zasažené povodněmi je obvykle nutné strhnout. 

Akustický komfort     

Víte o životě svých sousedů víc, než byste chtěli? I v tomto případě je možným řešením dřevostavba. Dřevo totiž neodráží, ale pohlcuje zvukové vlny a v kombinaci s dobrou izolací stěn a podlah si v dřevostavbě užijete větší klid než v běžném domě. Vždy záleží na dobré volbě materiálů a kvalitní realizaci včetně nejmenších detailů.  

Dřevostavby jsou ekologickým, ekonomickým a především pohodlným bydlením!  

Další aktuality

More news