fbxl

Developeři našli řešení pro rostoucí náklady. Jsou jím montované dřevostavby

12. 06. 2022

V časopise Estate vyšel článek o dřevěném developmentu, se kterým přicházíme za využití know-how RD Rýmařov, společnosti v našem portfoliu a jedničky na trhu dřevostaveb. Stavební náklady rostou (nejen) rezidenčním developerům před očima. Všechny rozestavěné rezidenční projekty zdražují, některé nabírají zpoždění a výjimkou už nejsou ani odložené realizace. Jednou z možností, jak stavební náklady zkrotit, je stavět z předem připravených dílů (tzv. prefabrikátů) a zkrátit dobu výstavby na minimum. A dřevostavby v tomto směru vítězí, protože rodinný nebo bytový dům z našeho závodu RD Rýmařov stojí do měsíce.   

Poptávka po našich domech ze strany developerů roste. Kromě rychlé výstavby oceňují naše zkušenosti a to, že jim dodáme domy na klíč. Tím jim vyřešíme spoustu starostí spojených s koordinací subdodavatelů,“ říká Lukáš Foral, spoluzakladatel investiční skupiny Progresus Invest Holding, do které RD Rýmařov patří. „V poslední době se na nás obracejí i developeři s projekty tzv. druhého bydlení, tedy rekreačních objektů. Právě pro tyto projekty je koncept ekologické dřevostavby s ekonomickým provozem naprosto ideální,“ dodává Lukáš Foral.   

S ohledem na rostoucí poptávku jsme v RD Rýmařov navýšili výrobní kapacity, abychom mohli vyrábět rodinné i bytové domy pro developerské zakázky. Přesná výroba základních částí dřevostavby probíhá ve výrobních halách. Kamiony následně odvezou připravené stěny na staveniště, kde je montážníci během jednoho až dvou dnů smontují. Na výrobu a výstavbu takového domu je potřeba mnohem méně dělníků, než je v klasickém stavebnictví běžné. Navíc dlouhodobě využíváme specializované montážní pracovníky, kteří mají potřebnou odbornost a dostatečnou zkušenost k zajištění nejvyšší kvality montáže. 

S dřevostavbami se budete setkávat v developerských projektech stále častěji, protože jsou symbolem udržitelného bydlení, dřevo totiž jako jediný stavební materiál pohlcuje CO2. A jak dlouho vydrží? Není třeba se ničeho obávat, bydlení v dřevostavbě si užijí i vaše dospělá vnoučata!

Celý článek si můžete přečíst zde.

Další aktuality

More news