fbxl

Bydlení pro budoucí generace, které je šetrné k přírodě

23. 06. 2022

Z redakce časopisu Estate & Business vzešel nový článek o skupině Progresus, jejích aktivitách a cestě k trvale udržitelnému developmentu, který voní dřevem. V Praze a jejím okolí chystáme několik rezidenčních projektů, které budou sestávat z dřevostaveb. Projekty využijí zkušeností a inovativních technologií RD Rýmařov, jedničky na českém trhu dřevostaveb a společnosti v našem portfoliu.

Dřevěný development

Ochrana životního prostředí a klimatu je naším dlouhodobým závazkem, který se významně odráží v naší ESG strategii a který se snažíme naplňovat každým dnem. Proto je dřevo jako stavební materiál pro naše projekty jasnou volbou. Neustále mapujeme možnosti dalších udržitelných materiálů, které by zdravé bydlení posunuly zase o kus dál. Zabýváme se například širším využitím mycelia. To by mohlo v budoucnu nahradit některé umělé hmoty používané ve stavebnictví.

Dřevo, jednička mezi stavebními materiály

Udržitelné bydlení ze dřeva přináší nespočet benefitů. Dřevo je jediným stavebním materiálem, který absorbuje CO2. Díky této schopnosti je klimaticky neutrálním materiálem a na poli stavebních materiálů nemá konkurenci. Zároveň jde o obnovitelný přírodní zdroj. Co to konkrétně znamená? Na rozdíl od jiných materiálů se dřevo může znovu navracet do přírody. Za každý nově postavený dům vysazujeme až 200 sazenic stromů. Vzniká tak koloběh mezi námi, dřevem a přírodou. Dřevo má rovněž výborné tepelně-izolační vlastnosti, dřevostavby samy regulují své vnitřní klima.

Postaveno do měsíce

Výhody developerům přináší zejména prefabrikace a rychlost výstavby montovaných dřevostaveb. Dřevostavba je kompletně postavena do 1 měsíce. Celý proces je bezprašný a nezatěžuje hlukem okolí, což ocení zejména místní obyvatelé. Zásadně se urychluje proces celé výstavby developerských projektů, čímž se daří snižovat i jejich cenu.

Plnohodnotné čtvrti pro lepší a zdravější život dalších generací

Udržitelné projekty rezidenčního bydlení, které chystáme v Praze a jejím okolí, vzniknou na pozemcích o celkové rozloze 1,5 mil. m2. Projekty jsou jedinečné svým promyšleným urbanistickým pojetím a designovým architektonickým provedením, za kterým stojí známý architekt Pantelis Larcou. Vzniknou tak čtvrti ekologického bydlení, které synergicky zapadnou do okolí, budou zdrojem zeleně, odpočinku a klidného bydlení.

Chceme postavit plnohodnotné čtvrti, kde se bude dobře žít několika generacím. Proto jsou součástí našich projektů nejen rodinné a bytové domy, ale i mateřské a základní školy, komunitní centra s knihovnami, restaurace, krytá i venkovní sportoviště, dětská hřiště a samozřejmě zeleň v podobě parků, sadů či komunitní zahrady,“ představuje náš záměr Lukáš Foral, spoluzakladatel skupiny Progresus.

Přicházíme s inovativním řešením udržitelného a zdravého bydlení pro budoucí generace. Bydlení, které je šetrné k přírodě i lidem a zároveň jeho okolí plní požadavky veškeré občanské vybavenosti.

Více o našich chystaných developerských projektech se můžete dočíst na stránkách časopisu Estate & Business i magazínu CEO.

Další aktuality

More news