fbxl

Jsme partnerem projektu Variace 2022

25. 10. 2022

Stali jsme se hlavním partnerem festivalu Variace 2022, který již podruhé spojí svět filmu se světem hudby. Tato jedinečná událost vzniká společně v režii Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a pod taktovkou České filharmonie, nejtradičnějších českých kulturních institucí. Variace nabídnou během víkendu v Karlových Varech výjimečné filmové snímky i dechberoucí koncerty. Lázeňské město se nimi rozezní od 11. do 12. listopadu 2022.

Variace spojují film, hudbu i obrovské talenty. My tuto svatou trojici v Progresus podporujeme, proto je přirozené, že chceme u této jedinečné kulturní události být. Karlovy Vary nám bezesporu přirostly k srdci. V létě jsme se zde měli možnost poprvé představit jako partner Mezinárodního filmového festivalu. Těší nás, že se nyní můžeme vrátit na místo, kde naše kulturní scénáře odstartovaly a naplnit jeden další, tentokrát spojený i s Českou filharmonií. Díky ní máme možnost podporovat mladé hudební talenty. Chceme, aby Karlovy Vary žily kulturou a společenským životem i mimo letní filmový festival, neboť je to místo s obrovským genius loci,“ říká Lukáš Zrůst, spoluzakladatel investiční skupiny Progresus.

Aby malebné lázeňské město dýchalo kulturou i mimo festival, to je také hlavní závazek Kryštofa Muchy, výkonného ředitele MFF Karlovy Vary. „Město Karlovy Vary má obrovský potenciál a určitě by se zde mělo odehrávat víc akcí než jen filmový festival. Je to město jako stvořené pro jakýkoli typ eventu. Cítili jsme příležitost, jak nabídnout zajímavý program i mimo tradiční festivalové období,“ říká Kryštof Mucha.

Listopadového kulturního víkendu se už také nemůže dočkat nejdůležitější tvář festivalu. „Jsme velmi rádi, že projekt, při jehož pořádání se spojily dvě tradiční české kulturní značky – Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a Česká filharmonie, se setkal s tak příznivým ohlasem diváků. Věřím, že letošní program výjimečných filmových titulů a koncertů, připravených speciálně pro Variace, bude opět kulturní událostí pro obyvatele Karlových Varů i jejich návštěvníky,“ dodává Jiří Bartoška, prezident MFF Karlovy Vary.

Co Variace nabídnou?

Filmová část Variací 2022 nabídne divákům to nejlepší. Na filmových plátnech se v karlovarském kině Čas během víkendu představí tři snímky, film zasazený do prostředí vážné hudby – Tár, dále pak snímek o dospívání v newyorské židovské rodině – Armageddon Time. Tyto dva skvosty doplní psychologický snímek Melancholia.

Rovněž hudební část festivalu se představí v plné parádě. V pátek 11. 11. se koncertem pod taktovkou Karlovarského symfonického orchestru a České filharmonie rozezní budova bývalé spořitelny na Divadelním náměstí. V sobotu se tóny vážné hudby ponesou Vřídelní kolonádou. Vrcholem hudebního programu Variací bude večerní koncert České filharmonie v Městském divadle Karlovy Vary, kde zazní skladby Antonína Dvořáka i Ludwiga van Beethovena.

Variace spojují to, s čím souzníme a co dlouhodobě podporujeme. Ať již jde o naše partnerství s Mezinárodním filmovým festivalem, s Českou filharmonií, ale také o podporu talentů.

S Českou filharmonií nás pojí mnoho. Láska k tradici, hudbě a také úsilí i čas, který věnujeme naší práci. Nedávno odstartoval náš projekt, v rámci kterého podporujeme mladé talentované žáky ZUŠ. Ti své nadání rozvíjí po boku profesionálních hráčů České filharmonie, kteří jsou po celý rok jejich mentory. Intenzivní roční práce bude zakončena společným koncertem v Rudolfinu 26. června 2023,“ poodhaluje další hudební pokračování Lukáš Foral, druhý spoluzakladatel skupiny Progresus.

Dobré scénáře nesmí zůstat na papíře. To je náš závazek. Variace 2022 i Společný orchestr žáků ZUŠ a hráčů České filharmonie jsou pro nás naplněním těchto dobrých scénářů. Jistě ne posledních…

Chcete se o festivalu Variace 2022 dozvědět více? Navštivte web https://variace.kviff.com/.

Další aktuality

More news